Toen er steeds meer mensen toestroomden, zei Hij: ‘Dit is een verdorven generatie! Ze verlangt een teken, maar zal geen ander teken krijgen dan dat van Jona. Zoals Jona een teken was voor de inwoners van Nineve, zo zal de Mensenzoon een teken voor deze generatie zijn. Op de dag van het oordeel zal de koningin van het Zuiden samen met de mensen van deze generatie opstaan en hen veroordelen, want zij was van het uiteinde van de aarde gekomen om te luisteren naar de wijsheid van Salomo, en hier zien jullie iemand die meer is dan Salomo! Op de dag van het oordeel zullen de Ninevieten samen met deze generatie opstaan en haar veroordelen; want zij waren na de prediking van Jona tot inkeer gekomen, en hier zien jullie iemand die meer is dan Jona!
«Libera Nos: The Cry of the Oppressed » © Buma/Stemra Buma/Stemra
Ensemble Contrapuntus zingt het lied Salvator mundi, gecomponeerd door Thomas Tallis.
Heer Jezus, ontferm U over mij. Mijn schat, mijn alles,
met heel mijn ziel vertrouw ik op U.
De lezing is genomen uit het Evangelie volgens Lucas, hoofdstuk 11, vanaf vers 29.
Jezus verwijst hier naar de profeet Jona, die naar Nineve ging om de mensen te wijzen op hun verkeerde levenswandel. Tot zijn grote verbazing erkenden zij dat hij de waarheid sprak en kregen berouw. De koningin van Sheba – koningin van het Zuiden - maakte een lange reis om Salomo’s woorden te horen, omdat ze eerbied had voor zijn wijsheid. Jezus maakt zijn tijdgenoten een verwijt: zij wilden “een teken”. Wat was het dat zij niet zagen?
Wanneer je terugblikt op de laatste maand, herinner jij je iets gehoord of gezien te hebben dat je uitdaagde om je geloof te herzien? Misschien iets wat je wijs vond, iets wat je de wereld anders deed bekijken dan je dat gewoonlijk doet?
Beluister de lezing nu opnieuw, over de mensen uit de tijd van Jona, Salomo en Jezus. Denk dan aan de generatie van de 21e eeuw: zijn wij er goed in waarheid en echte wijsheid te herkennen en naar waarde te schatten?
Praat nu met Jezus. Misschien wil je Hem om de gave van wijsheid vragen en om inzicht in de waarheid. Praat met God over datgene waarin je de wijsheid het meest nodig hebt in je leven.