Een belangrijke rol

De monniken van het klooster in Norcia zingen de antifoon Rubum quem viderat. ‘In de brandende bramenstruik die Mozes zag, herkennen wij de bewaring van jouw maagdelijkheid, oh moeder van God’. Deze wordt opgevolgd door ‘Gaude Maria. Jij geloofde de woorden van aartsengel Gabriel’

De lezing van vandaag komt uit het Evangelie volgens Lucas, hoofdstuk 1, vanaf vers 26

Hoe moet het voor Maria geweest zijn om van de engel te horen dat ze een belangrijke rol te vervullen heeft in Gods plan? Kan je je inbeelden hoe ze zich gevoeld moet hebben?

De Schrift vertelt ons dat Maria eerst totaal verbijsterd was en zich afvroeg hoe dit allemaal ging gebeuren. Uiteindelijk aanvaardt ze wat God van haar vraagt met grote sereniteit. Herken je deze dingen ook in jouw relatie tot God? - Niet altijd goed begrijpend, veel vragen stellend, maar, uiteindelijk, bereid om te doen wat God van je vraagt?

De Aankondiging van de geboorte van de Heer was een favoriet onderwerp voor de klassieke kunstenaars. Het is misschien één van de meest geschilderde scenes uit de Bijbel. Wanneer je het verhaal opnieuw beluistert, welke beelden komen dan bij je op? Welke kleuren, welke kledij, welke houding, gelaatsuitdrukking hoort bij de personages?

“De Heer wil ik dienen; laat er met mij gebeuren wat u hebt gezegd.”
Zijn dit woorden die jij vandaag tot God wil zeggen? Of leeft er iets anders in je hart? Wat het ook is, deel het met God en beluister wat Hj je wil geven.