Geen obstakels

Op het feest van het Onbevlekt Hart van Maria dat we vandaag vieren, herinneren we ons dat er geen obstakels waren tussen Maria en God, niets stond hun relatie in de weg. Laten we dus onze overdenking van de voorbije week beginnen met wat nodig is: aanwezig komen in het hier en nu en God danken die boven alles bij ons wil zijn.

Vraag nu om Gods zachte licht, zodat je de obstakels kan opmerken die jou ervan weerhouden om je vrije antwoord aan God te geven zoals Maria deed.

Denk, terwijl je de week dag na dag doorloopt, aan de momenten waarop je je bijzonder dicht bij God voelde. Wat waren je gedachten en gevoelens tijdens deze momenten?
Let op de momenten waarop je je ver van God verwijderd voelde. Wat waren je gedachten en gevoelens tijdens die momenten?

Als een vrij stromende beek wil God door je leven bewegen, kan je dit toelaten?
Laat je gevoelens van blijheid dat je dicht bij God bent zich verdiepen in Gods aanwezigheid, en leg elk van deze obstakels in Gods handen. Laat ze aan God over om er op zijn manier mee om te gaan.

Als je terugkijkt op de week, kan je dan de globale beweging ontdekken?

Wat heb je nodig om die beweging de komende week te kunnen volgen? Je mag er God om vragen.