De wonderlijke zwangerschap van Elisabet

Het Putinki church choir zingt The cherubic hymn. De engelachtige hymne.

Met alle engelen zingen we: Laten we de zorgen van het leven naast ons neerleggen zodat we in staat zijn de koning van alles te mogen ontvangen.

De lezing van vandaag is uit het Evangelie volgens Lucas, hoofdstuk 1, vanaf vers 5.

Het is een lange lezing vandaag. Met mijn verbeelding kan ik stilstaan bij de afzonderlijke taferelen.

Eerst zie ik Zacharias het heiligdom binnengaan. Stel je de geluiden voor en wat je kunt ruiken, misschien de geur van wierook. Welke kleding draagt hij? Welke kleur heeft zijn haar? Hoe ziet het heiligdom er uit?

De engel verschijnt en brengt hem aan het schrikken, maar hij zegt hem dat hij niet bang hoeft te zijn. Zijn vrouw Elisabet zal een zoon baren, die Johannes genoemd zal worden en die groot zal zijn in de ogen van de Heer. Luister in je verbeelding en hoor al die wonderlijke dingen die de engel over Johannes zegt.

Zacharias aarzelt om te geloven dat zulk groot nieuws waar kan zijn. Sta een ogenblik stil bij zijn gevoelens: dat hij het goede nieuws niet durft te geloven.

Zacharias twijfelt aan de woorden van de engel en is met stomheid geslagen, niet in staat om te spreken. Hij komt uit het heiligdom naar buiten, terwijl hij nog steeds niet kan spreken en alleen maar gebaren kan maken. Zie hoe zij tot hem spreken en geen antwoord van hem krijgen, alleen maar die gebaren.

Elisabet wordt zwanger en zegt, “De Heer heeft zich mijn lot aangetrokken. Hij heeft dit voor mij gedaan opdat de mensen me niet langer verachten.” Kun je de vreugde op haar gezicht zien en horen in haar stem, als zij dit zegt?

Je zou kunnen besluiten met een moment over jezelf na te denken en tot God te spreken over hoe jij dit verhaal beantwoordt, hoe jij deel uitmaakt van dit verhaal van verlossing.