Wie is mijn moeder en wie zijn mijn broers?

Rachel Vroom speelt Nuttorno uit de lyrische stukken van Edvard Grieg.

Kan ik, aan het begin van deze meditatie, alle trots die ik voel met betrekking tot mijn eigen kracht en kunnen opzijzetten? Kan ik mezelf plaatsen in de aanwezigheid van God, God die van mij houdt en mij heeft gekozen, met al mijn dwaasheid en al mijn zwakheden?

De lezing van vandaag is uit het evangelie volgens Matteüs, hoofdstuk 12 vanaf vers 46.

Denk eens aan je eigen moeder en broers, je vader en zussen, je hele familie…

Wat betekent familie voor jou? De mensen die jij als familie beschouwt, zijn al dan niet bloedverwanten. Waarom zijn de mensen die jij in gedachten hebt zo belangrijk voor jou, voor jouw leven?

Jezus’ woorden van vandaag komen misschien wel hard aan, maar hoor bij een tweede lezing ook zijn uitnodiging om deel te worden van zijn familie.

Aan het einde van deze gebedstijd wil je misschien wel bidden voor de mensen die je na aan het hart staan en God danken voor al het goede dat zij in je leven brengen.